Milton had $24 to spend on 7 pencils. After buying them, he had $10 left. How much did each

Question:

Milton had $24 to spend on 7 pencils. After buying them, he had $10 left. How much did each pencil cost?

Looking for a Similar Assignment? Order a custom answers with us

Order Over WhatsApp